Lakovanie parkiet

Lakovanie parkiet

 

 Lakovanie a prípadné morenie - to je konečná úprava parkiet, na ktorú používame kvalitné laky a moridlá , tieto laky sú na vodnej báze. Chránia životné prostredie, neobsahujú škodlivé látky, sú nehorľavé a sú bez zápachu. Rýchlo schnú, zvýraznia kresbu dreva a sú odolné voči opotrebeniu. Nanáša sa vo dvoch alebo viacerých vrstvách, medzi ktorými sa robí medzi brúsenie . Namiesto základného laku sa však môže použiť aj vrchný lak .

Okrem bezfarebných (transparentných) lakov používame  aj pigmentované laky, ktorými možno upraviť farebný odtieň dreva.

Odborníci oceňujú aj to, že drevo sa v porovnaní s umelými hmotami minimálne nabíja statickou elektrinou. Napr. pri drevených parketách sa nameral povrchový elektrostatický náboj len okolo 500 V/m a pri podlahovej krytine z PVC dokonca až 34 000 V/m. Výhodou minimálnej statickej elektriny drevených podláh je, že nepriťahujú prach (vhodné pre alergikov) a preto sa jednoducho udržiavajú.

 

Pri brúsení , oprave a lakovaní parkiet poskytujeme tieto služby :

  • brúsenie a lakovanie nových parkiet
  • brúsenie a lakovanie starých parkiet
  • brúsenie a lakovanie paluboviek
  • Bezprašné brúsenie, tmelenie, lakovanie parkieta podláh
  • Bezplatná obhliadka a zameranie
  • Príprava podkladu

 

Cena sa pohybuje od 8,50 Eur / m2 podľa zákazky , množstva atď.

Cena zahrňuje : Brúsenie a 2 x lakovanie a materiál.


 

 

Zapácha veľmi lakovanie parkiet Vašim používaným lakom ?

Každý lak zapácha pri spracovávaní ale nami používaný lak nieje až tak veľmi zapáchajúci ako klasický obyčajný lak nakoľko my používame iba kvalitné značkové laky. Zákazníkom odporúčame počas lakovania parkiet opustenie bytu alebo schovanie vo vedľajšej izbe a otvoriť okno.